BIP91 kilitlendi: Bitcoin fiyat tahminleri 5000 Dolar’ı gösteriyor

0
429
görüntüleme

Bitcoin için beklenen oldu ve BIP91 protokolü dün itibariyle kilitlendi. Yani, çok büyük olasılıkla SegWit geliyor diyebiliriz. RT Keiser Raporu’nun sahibi Max Keiser, Bitcoin fiyatının 5000 dolar olacağını ön görüyor. 

16 Temmuz’da BIP91’in aktivasyon eşiği aşıldı ve 21 Temmuz itibariyle madenciler tarafından kilitlendi. BIP91, zincirin bölünmesini ve ikinci bir Bitcoin oluşmasını engellemek için madenciler tarafından ortaya atılan bir çözüm.

BIP91’in kilitlenmesi öncesi, aktivasyon eşiğinin aşılmasının ardından $1800’dan $2300’a yükselen BTC fiyatı, BIP91’in tam olarak kilitlenmesinin ardından 2750 dolar seviyelerine fırladı ve 5 günlük süre için rekor bir artışla ($910) herkesi şaşırttı.

Bitcoin fiyatı 5000 Dolar’a mı ulaşacak?

 

Keiser, daha önce 5000 dolar tahmininde bulunmuştu. Ancak bazı ölçeklenme problemleri nedeniyle yatırımcıların güveni kırıldı. Fiyatın 1 Ağustos’tan önce bu kadar gerilemesi, fiyat tahminlerinin aşağı yönlü yapılmasına sebep oldu.

BIP91’e verilen destek arttıkça SegWit’in gerçekleşme olasılığı arttı. Bu da tahminlerin tekrardan yukarı yöne yönelmesini sağlıyor. Yani, Max Keizer’in 5000 Dolar tahmininin gerçekleşme olasılığı ciddi seviyede yükseldi.

“Satoshi’nin dehası milyonlarca kişiyi etkilemeye devam ederken Bitcoin’in 5000 Dolar’ı görmesi kısa vadede mümkün.”

BTC için şimdilik her şey yolunda görünüyor. Ancak BIP91’le ilgili her şey tamamlanmış değil. Madencilerin Bit 1’i de işaret etmesi gerekiyor. Topluluk, Bitmain tarafından işletilen en büyük madencilik havuzu Antpool’un bloklarında Bit 1 sinyali vermeye başlamasından sonra SegWit’in etkinleştirilmesi konusunda daha optimistik davranmaya başladı.

Her şey planlandığı gibi gider ve SegWit aktifleştirilirse, Keiser’in 5000 Dolar’lık fiyat tahmini her an ulaşılabilir hale gelecektir.

kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here