Bitcoin blok zincirinin bölünmesi başladı, Bitcoin Cash henüz oluşmadı

0
426
görüntüleme

Bitcoin blok zincirinin bölünmesi başladı. Bitcoin Cash yolda.

Bugün bazı bitcoin madencileri, Bitcoin Cash olarak adlandırılan rakip kriptokrasiyi oluşturmak için farklı bir yazılım çalıştırmaya başladı.

Daha önce bildirildiği gibi, diğer kapasite güncellemelerinden vazgeçerek ağın işlem bloklarının boyutunu artıran Bitcoin Cash – mevcut ölçeklendirme çabalarına alternatif olarak geliştiriliyor. Blok boyutunu yükseltmeyi amaçlayan daha önceki ölçeklendirme çabalarına destek verenlerin bir kısmı, Bitcoin Cash’i desteklemeye başladı.

Ancak bölünme henüz tam olarak bitmiş değil.

BTCForkMonitor.info verilerine göre, şebeke blok 478.558’e ulaştığında ayrışma başladı (saat 15.37’de) . Bitcoin Cash’in, bölmeyi tamamlamak için 1 megabayttan (MB) büyük bir bloğu işlemesi gerekiyor.

Bu henüz gerçekleşmedi ve bazı araştırmacılar, blok oluşturulması işleminin birkaç saat veya daha fazla sürebileceğini söylüyor. Bu arada orijinal bitcoin zinciri devam etmiş ve basın saatinde 478.570’a ulaşmıştır.

Pazar etkisi

CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’ne (BPI) göre bugünkü ticaret sırasında 2.925.03 $ ‘ın en yüksek seviyesine yükselen bitcoin piyasaları şu an yaklaşık 2.732 $’ da işlem görüyor ve yaklaşık % 4.9 düşüş gösteriyor.

Çoğu durumda, işlem geçmişini ve aynı anahtar yapıyı paylaşan iki ağın bir sonucu olarak ortaya çıkan – coinlerin efektif olarak iki katına çıkarılmasının ne olacağını kabul etme ihtimali, çoğunlukla, tüccarlar, yaklaşan bölünme için hazırlanıyordu – çoğunlukla bir fayda olarak görülüyor.

CoinMarketCap.com’a göre, madencilik havuzu ve proje destekçisi ViaBTC tarafından listelenmiş olan Bitcoin Nakit (BCC veya BCH) için şu an yaklaşık 384 $ karşılığında işlem görüyor.

 

CoinDesk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here