Bitcoin ile üniversiteye gitmek!

0
244
görüntüleme

Bitcoin ve diğer şifreli para birimlerinin hızla artan popülaritesi, Blockchain’in iş yapma, güvenlik yönetimi ve varlıkları koruma gücü hakkında geniş bir farkındalık yarattı. Blockchain’in popülerliği arttıkça, alanda uzman çağrıları her zamankinden daha fazla hale geldi. BM bile Blockchain’i uluslararası yardım için kullanmaya çalışıyor.

Tüm bu baskılar, müfredatlarının bir parçası olarak Blockchain teknolojisini eklemeyi düşünen kolejlere yol açtı. Lefkoşa Üniversitesi, Bitcoin ödemelerini ilk kabul eden üniversite olduğunu ve öğrencilerin tam bir Blockchain lisansüstü derecesine sahip olabileceklerini ilan etti.

Çılgınlığın en son katılımcısı, dijital para birimleri atölyesi sunmaya başlamış olan Avrupa Yönetim ve Teknoloji Okulu (ESMT) ve öğrencilerin Bitcoin yoluyla ders ödemelerine izin veriyor.

Okulun CFO Üyesi Georg Garlichs:

“Kararımızın ardındaki itici güç, uzak ülkelerden gelen öğrencilerin yaşadığı zorunluluktu. Çeşitli nedenlerden ötürü oradan para göndermek, yüksek ücretler, teknik problemler veya basitçe sermaye denetimi, hükümetlerin [öğrencilerin] ülkenin dışına sermaye göndermesini istemiyorsa, para göndermek zor. “

Kripto para birimlerinin popülerliği ve kabulü arttıkça giderek daha fazla uzmana ihtiyaç duyulacak ve okullar bu talebi karşılamalı.

kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here