Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı: 3200 Dolar’ı gördü!

0
431
görüntüleme

Sallantılı geçen 1 Ağustos öncesi dönemden sonra, Bitcoin tekrardan rekor kırdı. Gün içinde 3200 dolar’ı gören Bitcoin, şu an 3150 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

 

Bitcoin Cash, Bitcoin’in yükselişini durduramadı, aksine güçlendirdi. 5 Ağustos itibariyle Bitcoin Cash haricindeki birçok para biriminin grafiği yeşile döndü. BTCTurk’un Bitcoin fiyatı ise 10.900 ₺.

Tüm zamanların rekoru kırıldı

 

1 Ağustos öncesinde 1800 Dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, BIP91’in kilitlenmesiyle 2900 Dolar’ı görmüştü. Ardından ortaya atılan Bitcoin Cash tartışmaları yükselişi biraz yavaşlatsa da, Bitcoin Cash’in bir bölünmeden ziyade, klonlama olduğu ortaya çıktı ve Bitcoin tekrardan uçuşa geçti. 1 Ağustos’tan beri sürekli yükselişte olan Bitcoin, bugün itibariyle 3200 Dolar’ı gördü. Bitcoin, Türkiye borsalarında da 10.000 ₺ civarlarında işlem görüyor.

Altcoinler de yükselişte

 

CryptoCompare verilerine göre, Ethereum 240 Dolar seviyelerinde işlem görüyor. 1 Ağustos öncesi 180 Dolar’lara kadar gerileyen Ethereum, eski günlerine dönüyor olabilir. Aynı şekilde Litecoin de bugün iyi bir yükseliş gösteriyor ve 46 Dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bitcoin Cash çakıldı

 

Ortaya çıktığı ilk gün 900 Dolar’a kadar çıkan Bitcoin Cash (BCH), bugün itibariyle 253 Dolar seviyesinde. Henüz birçok borsada BCH işlemleri kapalı olduğundan, bu değerin daha da düşeceği öngörülüyor.

Toplam piyasa hacimleri

 

Bitcoin’in toplam piyasa hacmi 52 Milyar Dolar’a ulaştı. Ethereum ise 22 Milyar Dolar ile Bitcoin’in hemen arkasında yer alıyor. Yeni coinimiz Bitcoin Cash ise, 4 Milyar Dolar’lık bir piyasa hacmine ulaşmış bulunmakta.

 

Bitcoin hakkında tüm endişeler yok oldu ve yoluna kaldığı yerden devam ediyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here