IBM, siber saldırılara karşı Blockchain tabanlı çözümünü başlattı

0
275
görüntüleme

Siber güvenlik ataklarının artmaya devam ettiği endişe verici oranla IBM, siber saldırılara ve veri ihlallerine yönelik, 12 milyar şifreli bulut tabanlı veya veritabanı işlemlerini gerçekleştirebilen bir Blockchain teknolojisi olan IBM Z’yi başlattı.

IBM Z Başkan Yardımcısı Caleb Barlow, şunları söyledi:

“Yeni IBM Z ile yaptıklarımız, hat hızıyla şifreleme olanağı ekledik, bu yüzde 400 arttı.”

Mevcut çözümlerden on sekiz kat daha hızlı

IBM, yeni anabilgisayarın veriyi şu an pazardaki diğer platformlardan 18 kat daha hızlı şifreleyebildiğini iddia ediyor. Yeni yonganın toplam 14.4 mil tel ve 6.1 bin transistörü var.

IBM Z projesinin Genel Müdürü Ross Mauri, şunları söyledi:

“Çalınan veya sızdırılan verilerin büyük bir çoğunluğu günümüzde açık ve kullanımı kolay çünkü şifreleme çok zor ve pahalı bir yapıya sahip. Bulut dönemi için dünya çapında önemli ve ani bir etki yaratacak bir veri koruma motoru hazırladık veri güvenliği.”

IBM Z’nin çığır açan teknolojisi şimdi Dallas, Londra, Frankfurt, Sao Paulo, Tokyo ve Toronto’daki merkezler de dahil olmak üzere tüm dünyada Blockchain ile korunuyor.

Gelişmiş ölçekte veri şifreleme

IBM Z, sakladığı verilerin şifrelenmesini sağlamak için işlem şifreleme teknolojisini kullanmayı amaçlıyor. Finansal şirketlerin ve bankaların her saniyede işlem gören işlem sayısı binlere ulaşıyor. Güvenli şifrelemesini sağlarken verilerin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

IBM, IBM Z aracılığıyla şirketlerin, Avrupa Birliği’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ve ABD Federal Finansal Kurumlar İnceleme Konseyi (FFIEC) mali düzenlemedeki şifrelemenin kullanımına ilişkin rehberlik gibi yeni koruma yasalarına uyabileceğini umuyor.

IBM’in işlem motoru, şu anda her kredi kartı işleminin yüzde 87’sini desteklediğini söylüyor ve şirket her yıl yaklaşık 8 milyar TL tutarında ödeme yapacağını belirtti.

kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here