Kazakistan, ‘Blockchain Singapore’ Olmak İçin İnovasyon Paktı İmzaladı

0
237
görüntüleme

Kazakistan, teknolojinin hükümette nasıl işleyebileceğini incelemek için Deloitte, Blockchain şirketi Waves ve diğerleriyle birlikte çalışıyor.

Bugün yayınlanan bir basın bülteni, ülkenin “hükümet düzeyinde kriptokrasi pazar sisteminin geliştirilmesine olan ihtiyacı tanıması” için “Japonya’dan sonra ikinci” olmak istediğini iddia ediyor.

“Uluslararası Para Birimi Merkezi Astana’nın temelinde dijital para piyasasının geliştirilmesi konusundaki ortaklarımızla imzalanan mutabakat muhabirinin Kazakistan’daki dijital ekonominin tam teşekküllü bir ekosisteminin oluşturulmasına doğru ilk adım” dedi. Kesarev Danışmanlık Ortağı Natalia Sheiko devam ediyor.

Kesarev ve Waves Deloitte BDT’ye katılarak, Kazakistan yetkilileriyle, araştırmayı yürürlüğe koymak için önceden özel bir çalışma grubu oluşturmuş olan bir mutabakat anlaşması imzaladılar.

Kazakistan’ın Blockchain yarışında komşu ülkelere çarpma potansiyeli, İngiliz yasal sistemini ve yenilikçi bir sanal alanı kullanan Astana’daki projenin temelini açıkça ortaya koyuyor.

Waves’in kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov, “Kazakistan yetkililerinin Blockchain teknolojilerinin geliştirilmesi için en uygun koşulları yaratmaya çalıştıklarından mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Bu [çalışma grubu] sonuçlarının Kazakistan’a yeni yatırımcıları çekeceğinden ve ülkenin Blockchain alanında ‘yeni Singapur’ olarak tanınmasına yardımcı olacağından eminiz.”

Geçen ay ülkenin merkez bankası, bir mobil uygulama vasıtasıyla yatırımcılara Blockchain tabanlı tahvil satmaya başlayacağını açıkladı. Planın, bu yılın ikinci yarısında gerçek olması bekleniyor.

Kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here